Minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 10 metų sukaktį, Kauno kolegija kviečia moksleivius bei studentus aktyviai dalyvauti interaktyvių žemėlapių kūrimo konkurse
„Mano Europa – mano namai".

 Originaliausio darbo autoriui atiteks specialus Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės prizas. Kitiems geriausiems darbams globėjos ir rėmėjų dovanos.

Konkurso sąlygos ir tvarka:

  • Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos Respublikos moksleiviai bei studentai
  • Norint dalyvauti konkurse būtina užsiregistruoti internete adresu http://gd.kauko.lt/custom/html5/euregistracija.php arba telefonu (8 37) 407 559 iki kovo 15 dienos.
  • Žemėlapiai turi būti kuriami ArcGIS Online programa http://esri.hnit-baltic.lt/arcgis-online
  • Dalyviai nuorodas su interaktyviais žemėlapiais konkurso komisijai turi siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Nuorodas su žemėlapiais siųsti iki 2014 m. balandžio 30 dienos.
Darbų vertinimo tvarka:

  • Vertinant bus atsižvelgiama į darbo kūrybiškumą, žemėlapio aktualumą, informatyvumą, originalumą.
  • Informacija apie konkurso rezultatus ir nugalėtojus bus paskelbta Geodezijos katedros internetinėje svetainėje. Taip pat su konkurso nugalėtojais bus susisiekta asmeniškai telefonu arba elektroniniu paštu.
KONKURSO ETAPAI:

1. 2014 m. kovo 1 d. – kovo 15 d.

Dalyvių registracija internetu http://gd.kauko.lt/custom/html5/euregistracija.php arba telefonu (8 37) 407 559.

2. 2014 m. kovo 1 – balandžio 30 d.

Savarankiškas grupinis žemėlapio kūrimo darbas, konsultacijos. Šio etapo metu moksleiviai kviečiami kurti interaktyvius žemėlapius. Tam reikalinga ArcGIS Online – pasaulinės GIS kompanijos Esri produktas. Tai yra nemokama, debesų technologijos pagrindu veikianti platforma, leidžianti lengvai ir greitai sukurti bei dalintis žemėlapiu su kitais.
Susikūrus nemokamą ArcGIS Online asmeninę paskyrą, galima kurti, saugoti ir valdyti žemėlapius, aplikacijas bei duomenis ir visu tuo dalintis su kitais vartotojais. Be to, galima naudotis kitų GIS vartotojų visame pasaulyje paviešinta informacija.
ArcGIS Online programos ir metodinių nurodymų pagalba moksleivių ar studentų grupės turi sukurti interaktyvų žemėlapį tema „Mano Europa – mano namai". Šio etapo metu pageidaujantys moksleiviai turės galimybę atvykti į Kauno kolegiją ir plačiau sužinoti kaip kuriami interaktyvūs žemėlapiai. Taip pat galima konsultuotis apačioje nurodytais kontaktais. Mielai Jums padėsime visais iškilusiais klausimais.

Interaktyvių žemėlapių pavyzdžiai:

Olimpinių nesutarimų ir konfliktų interaktyvus žemėlapis
Verslui palankiausių valstybių interaktyvus žemėlapis
Getysburgo mūšio svarbiausių akimirkų interaktyvus žemėlapis
Istorinių pokyčių interaktyvus žemėlapis „Niujorkas 1836 metais ir dabar"
Sočio žiemos olimpinių žaidynių svarbiausios vietos

3. Gegužės 7 d.

Šventinis renginys „Kartu kuriame Europos Sąjungą".

  • Kauno kolegijos studentų projekto „Rekordinis Europos žemėlapis" pristatymas.
  • Kauno kolegijos direktoriaus dr. Mindaugo Misiūno, renginio globėjos Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės ir Kauno kolegijos lektoriaus Valdo Urbanavičiaus pranešimai.
  • Konkurso nugalėtojų apdovanojimai.
Visi žemėlapiai bus publikuojami Kauno kolegijos ArcGIS online paskyroje, o geriausiai įvertinti nugalėtojų darbai - Geodezijos katedros internetinėje svetainėje. Metodiniai nurodymai [Parsisiųsti]

Daugiau informacijos apie renginį el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Papildoma informacija ir konsultacijos dėl ArcGIS Online naudojimo ir interaktyvių žemėlapių kūrimo el.paštu.:
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.